Szczepienia przed wyjazdem do Afryki – ochrona podczas dalekich podróży

Szczepienia ochronne to najlepsze rozwiązanie pozwalające uniknąć różnego rodzaju chorób – nie tylko sezonowych, ale również egzotycznych. Na szczególną uwagę zasługują szczepienia wykonywane przed podróżą.

Egipt oraz inne kraje fascynującego kontynentu, jakim jest Afryka to kierunki, które cieszą się niezwykle dużą popularnością wśród turystów. Jeżeli wybierają się Państwo na wakacje w tamte rejony, warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu. Wysoka temperatura i specyficzny klimat sprzyjają powstawaniu różnego rodzaju zakażeń i dolegliwości, w szczególności tych pokarmowych.

Egipt – Zemsta Faraona


W przypadku wczasowiczów udających się do Egiptu najczęściej spotykanym problemem jest biegunka, nazywana Zemstą Faraona. Wynika ona z braku należytej higieny rąk, może też pojawić się przy spożywaniu lokalnych posiłków (głównie ze straganów) oraz piciu wody niewiadomego pochodzenia. Kilkudniowa biegunka nie jest jednak niczym groźnym w porównaniu z żółtaczką zakaźną WZW typu A oraz durem brzusznym. Istotne jest zatem wykonanie szczepień, dzięki którym zwiększy się odporność na groźne dla turystów choroby.
 

Afryka – szczepienia i profilaktyka


Udając się do krajów położonych w głębi Afryki, tym bardziej warto wykonać szczepienia ochronne. W tych krajach ogólna higiena i warunki klimatyczne zwiększają ryzyko zachorowania na choroby zakaźne. Do wielu krajów Afryki obowiązkowe jest szczepienie przeciwko żółtej febrze. Poza tym warto zaszczepić się także przeciwko:
  Szczepienia Afryka, Egipt - Warszawa
  • WZW A oraz B,
  • durowi brzuszny\emu,
  • polio,
  • błonicy,
  • tężcowi,
  • wściekliźnie
  • cholerze

Centrum Medycyny Pracy PROF-MED – Warszawa


Szczepienia powinny być wykonywane wyłącznie w placówkach takich jak Centrum Medycyny Pracy PROF-MED posiadających tytuł Certyfikowanego Centrum Medycyny Podróży. Nasi lekarze przeprowadzają bezpiecznie i profesjonalnie szczepienia, a oferta obejmuje m.in. niezbędną ochronę dla osób zdecydowanych na jeden z kierunków, którymi kusi Afryka czy Azja. Dodatkowo w placówce można wykonać badania określające zdolność do wykonywania zawodu.
© PROFMED 2014
tu-zdrowie logo            ols-system logo